Merkez

0850 888 11 48

e-şube

0850 888 40 48

Ev Havuz Robotları

Ev havuzlarının görselliği de en az hijyeni kadar önemli noktalar arasında yer alır. Özellikle bahçede bulunan havuzların içersine yapraklar, çim parçaları ve kum gibi etmenler zamanla havuzun temizliğini etkiler. Ev havuz robotları kullanımı bu noktada önemli rol oynar. Havuz temizliğinde kullanılan bu robotlar sadece havuz suyunu değil, havuz zemini ve duvarlarını da en ince detayına kadar temizler. El ile yapılan havuz temizliklerinde ilk etapta havuz suyunun tahliye edilmesi gerekir. Akabinde havuz zemininin ve havuz duvarlarının çeşitli temizlik ürünleri ile iyice ovulması ve temizlenmesi gerekir. Fakat bu durum oldukça masraflı ve zaman alıcıdır. Bu nedenle uzmanlar tarafından havuz robotları geliştirilmiştir. Uzun kablo sistemi sayesinde büyük ve küçük tüm havuzların temizliğini hızlı ve profesyonel olarak kısa sürede tamamlar. Üstelik kablo aparatları sayesinde kablolarda düğümlenme ve karışıklıklar da yaşanmaz.

Evlere Özel Havuz Robotları

Termal havuzların temizliği diğer alanlara göre daha zordur. Burada suyun rengi çamurlu ve koyudur. Zamanla havuz zemininde renk değişimler oluşur. Bu renk değişimleri ise havuzlarda kirli bir görünüme neden olur. Bu alanlarda manüel olarak yapılan temizlik tam manası ile verim sağlamaz. Bu nedenle Ev havuz robotları kullanılması uygundur. Ev havuzları derin ve küçük kapasiteli alanlar olduğu için daha küçük ebatlarda olan havuz robotlarından faydalanmak doğru olacaktır. Termal havuzların suyunu temizlerken, havuzlarda oluşan çamur lekelerini de en iyi şekilde zahmetsiz çıkaracaktır. Sizlere önerebileceğimiz en iyi ürünlerden bir tanesi olan Dolphin Havuz Robotlarına bakabilirsiniz.

Termal havuzlarda kullanılan temizlik robotlarının filtreleme sistemleri geniş kapasiteli olmalıdır. Böylece bünyesinde daha fazla kiri tutabilir ve profesyonel temizlik imkanı sunar.  Havuz temizleme robotlarında sürekli dönen başlıklar, havuzlarda zamanla oluşan su lekeleri, yosun lekeleri gibi zorlu lekeler üzerinde büyük etkiye sahiptir.