Merkez

0850 888 11 48

e-şube

0850 888 40 48

Olimpik Havuz Robotları

Havuz temizliği yüzücülerin hijyeni ve türlü hastalıkların kişiden kişiye bulaşmaması adına önemli konular arasında yer alır. Olimpik havuz robotları, havuz içinde bulunan tüm kiri ve mikrobu emerek daha hijyenik bir alanın oluşmasında yardımcıdır. Özellikle profesyonel temizlikte olması gereken cihazlardan bir tanesidir. Havuz temizliğinde kaliteli işçiliğin yanında, uygun maliyeti ile de dikkat çekmeyi başaran havuz temizlik robotları son dönemlerde sıkça tercih edilen cihazlar arasındadır.

Olimpik Havuz Robotlarının Kullanım Avantajları

Havuz temizlik robotları, jiroskop sistemi sayesinde büyük ve küçük alanların temizliğini tam ve eşit olarak sağlar. Havuzların alt kısımlarında biriken, saç kılı, insan derisi, toz ve diğer etmenleri algılama sistemi ile kolayca algılayıp kısa sürede maksimum temizlik sunar. Suyun altında biriken kirlerin yanı sıra suya karışmış kirleri de kolayca algılayarak, fitresine hapseder. Clever clean tarama ve görme sistemi özelliği ile havuzun tabanı ve duvarları kolayca fırçalanarak temizlenir. Böylece yüzeylerde tutunan mikro organizmalar ve yosun parçaları cihazın içine hapsolur. Ayrıca su temizlik robotları, tam otomatik sistemleri sayesinde kolayca takıp çalıştırılır. Ekstra insan gücüne ihtiyaç duyulmaz, zamandan da tasarruf etmenize yardımcı olur. Rutin temizliklerde kullanılması gereken teknolojik bir cihazdır. Olimpik havuz robotları, manüel temizliklerde olduğu gibi 100 mikronun altındaki mikrop ve tozlar suya tekrar karışır ya da algılanamadığı için hiç temizlenmez. Fakat bu cihazlar 100 mikronun altındaki tüm zararlı mikro organizmaları tespit ederek içine hapseder. Böylece havuzlarda tam anlamı ile hijyen sağlar.

Olimpik yüzme havuzlarının temizliği diğer havuzlara oranla daha zordur. Bu nedenle havuzun temizliğinde robotların kullanılmasında fayda vardır. Hem kısa sürede temizlik işlemi tamamlanmış olurken, hem de zararlı ve ağır kimyasalların kullanımına da ihtiyaç duyulmaz.